H. Ch. Andersen – baśnie o nieprzejmujących wartościach.
W niezwykły magiczny sposób baśnie Andersena opowiadają o najważniejszych dla człowieka sprawach, o dylematach życia, wdzięczności, niegodziwości, przyjaźni i miłości, ludzkich tęsknotach i marzeniach, o pięknie świata, przemijaniu i nieuchronności śmierci.
Przez cały marzec dzieci z grupy Pszczółki uczestniczyły w cotygodniowych zajęciach, na których zapoznawały się z twórczością H.Ch. Andersena. Po każdej przeczytanej baśni odbywała się pogadanka na temat wartości moralnych zawartych w treści utworów.
Dyskutowaliśmy o tolerancji i otwartości wobec innych ludzi, o uczciwości, prawdomówności i empatii, ale także o kłamstwie i zachłanności.
Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych. Zwieńczeniem zajęć był Quiz z wiedzy na temat baśni Andersena. Nagrody otrzymały wszystkie dzieci gdyż ich wiedza była zadziwiająca.

• spotkania biblioteczne 001
  • spotkania biblioteczne 004